Lider’in mesajı

Sevgili Antalyalılar;

Gençlerimizi geleceğe her yönden hazırlamak bizim en önemli önceliklerimizdendir. Ülkemizin medeniyet yarışında geri kalmaması ve küresel rekabette hedefine ulaşabilmesi ancak onlara yönelik yapılacak yatırımlarla mümkündür. Bu anlayışla Ata Doğa İzcilik G.S.K. olarak üzerimize düşen tüm sorumluluğun bilinciyle, eğitimden kültüre, spordan çevreye bir dizi çalışma yürütmekteyiz.

Bunları yaparken çocuklarımızın ve gençlerimizin sosyalleşmesini, inisiyatif alabilen, sorumluluk sahibi, uyumlu, çevresini tanıyan ve çözüm odaklı bireyler olarak yetişmesini hedefliyoruz. Çalışmalarımız arasında yer alan izcilik faaliyetlerimizi, 2008 yılından bu yana her geçen yıl artan başarı grafiği ve katılımla gerçekleştiriyoruz.

İzcilik kamplarımızda çocuk ve gençlerin bedenen ve ruhen dinlenmeleri ile dayanışma ve paylaşma duygularını geliştirmeyi amaçlıyoruz. Kamp kapsamında izcilere, binicilikten arama ve kurtarmaya, yüzmeden okçuluğa, resim, müzik, tiyatro ve ilk yardımdan trafiğe, yangın söndürmeden bisiklet kullanmaya kadar birçok dalda eğitim veriyoruz.

Verilen eğitimlerle izciler; sevgiyi, saygıyı, paylaşmayı, yardımlaşmayı, çevreye karşı duyarlı olmayı, kötü alışkanlıklardan uzak durmayı, bir arada yaparak ve yaşayarak öğreniyor. Ayrıca, düzenlediğimiz kamplarda dünyanın dört bir tarafındaki ülkelerden gelen izcilerle kültürler arası iletişim, buluşma ve kaynaşma ortamı sağlıyoruz.
Bugüne kadar binlerce izciye eğitim vererek bu alanda bir rekora imza attık. Bizlere güvenerek çocuklarını kamplarımıza gönderen velilere teşekkür ediyorum. Yaz İzci Kampı faaliyetlerine katılan İzci adaylarımıza hoşgeldiniz diyor, sevgilerimi sunuyorum.