Kampçılık

Doğaya giden herkesin kampçılıkla ilgili kendine göre faklı yaklaşımı vardır. Kimi için karavan veya motor-karavanla televizyondan jeneratöre hatta küçük bulaşık makinesine kadar birçok araç-gereci konaklayacağı yere taşıyarak yaptığı etkinliktir. Kimi içinse sırt çantası, mat, çadır vb ile gerçekleştirilen bir etkinliktir.

Genel olarak değerlendirilirse kampçılık diğer amaçlara ulaşmada yardımcı temel bir etkinliktir denilebilir. Bu amaçlar doğrultusunda kimileri kamp için önceden belirlenmiş alanları tercih eder, kimi ise doğada el değmemiş yerlerde kamp yapar.
“Kampçılık her türlü doğa etkinliğinin temelidir” diyebiliriz. Dağcılık, mağaracılık, su ve akarsu sporları, turistik geziler, yürüyüş, tatil, doğa fotoğrafçılığı, trekking vb… gibi

Kampçılığı iyi bilirseniz ve yeterli malzemeye de sahipseniz her yerde konaklayabilirsiniz. Böylece görmek istediğiniz yerleri daha uzun süre görebilir, çeşitli doğa etkinliklerini daha uzun süre yapabilirsiniz. Üstelik tüm bu avantajlarının yanı sıra maddi olarak ta oldukça tasarruf sağlarsınız.